Betaglukan 1,3 D

Coś na wzmocnienie i nie tylko Suplementy są bardzo ważnym czynnikiem w leczeniu

Betaglukan 1,3 D

Postprzez pumeczka77 » Śro Lut 12, 2014 1:39 pm

Czy ktoś przyjmował lub ma jakies info na ten temat? Wyczytałam, ze aktywuje makrofagi do walki z wirusami, bakteriami itp. ale czy w naszych rozchwianych organizmach ma sens przyjmowanie go?
pumeczka77

Re: Betaglukan 1,3 D

Postprzez tanzania » Śro Lut 12, 2014 5:35 pm

Z tego co widze, jest on skladnikiem np grzybkow reishi, ktore, o ile sie nie myle, sa czesto wykorzystywane do immunostymulacji.

http://en.wikipedia.org/wiki/Beta-gluca ... _in_nature

Moze warto sie temu blizej przyjrzec.
Awatar użytkownika
tanzania

Postprzez pumeczka77 » Czw Lut 13, 2014 5:42 pm

No tak ale czy przy bb jest sens pobudzać, stymulować układ immuno? No bo rozumiem, że pobudzanie makrofagów to pobudzanie układu immuno? Jaka szkoda, że dr Piotr się nie wypowiada...
pumeczka77

Postprzez tanzania » Czw Lut 13, 2014 5:59 pm

Moim zdaniem jak najbardziej tak, organizm przynajmniej walczy z tym co rozpoznaje i potrafi ubic. W koncu po to bierze sie antybiotyki (czy tez ziola) by sie paskudztwa pozbywac. Choc ziola maja szersze dzialanie i np taki Rdest Japonski z jednej strony dziala immunostymulujaco, a z drugiej immunosupresyjnie.
Tutaj ciut wiecej na ten temat: http://www.luskiewnik.pl/autoimmunologia/new-page-7.htm
Inaczej dziala antybiotyk, z jednej strony zabija bakterie, a z drugiej dziala immunosupresyjnie.
Awatar użytkownika
tanzania

Postprzez pumeczka77 » Czw Lut 13, 2014 9:13 pm

Rdest biorę od roku i doopa blada. Jestem ogólnie od roku na ziołach Rózańskiego, różnych kombinacjach i wariantach. Nie daja rady z moja bb i koinfekcjami. Chodzi mi o to, ze ja np. mam hashi, organizm głupieje i czy pobudzanie go nie doprowadzi do niszczenia własnych komórek...
pumeczka77

Postprzez tanzania » Pią Lut 14, 2014 2:24 pm

Powrot do zdrowia, korzystajac z tej czy innej formy leczenia, nie jest szybki i latwy. Byc moze organizm potrzebuje czasu na wybicie (miejmy nadzieje i regeneracje). A widzisz jakikolwiek postep, odkad bierzesz ziola?

Przypuszczam, ze to juz przejrzalas?
http://www.luskiewnik.pl/autoimmunologia/
Awatar użytkownika
tanzania

Postprzez Michel Angelo » Pią Lut 14, 2014 7:43 pm

U mnie też kiepsko zioła dają radę. Przyjmowałem resveratrol i andrographis i artemisinin i nic. W każdym razie nie zaszkodziły. Za to świetnie podziałała pierzga i minerały schindlesa, wyniki krwi ładnie w górę i samopoczucie lepsze.
Gdy mam czas to leżę i odpoczywam, gdy nie mam czasu to tylko leżę.
Awatar użytkownika
Michel Angelo

Miejscowość: Milanówek

Postprzez pumeczka77 » Pią Lut 14, 2014 9:35 pm

A widzisz jakikolwiek postep, odkad bierzesz ziola?

Tanzania, jak by Ci tu powiedzieć...Poprawa jest ale w innych obszarach np. więcej siły, mniej senności, znacznie mniejsze problemy jelitowo-żołądkowe, lepsza skóra, przestały lecieć włosy. Ale kłopoty ważne i zasadnicze np. problemy neuro i stawowe są, jedne mniejsze inne większe, nowe. Okresowo pojawiły się mrowienia w sercu. I to sa kłopoty dla mnie bardziej znaczące. Jakby tu napisać- kłopoty z żoładkiem czy skórą to pikuś w porównaniu z utratą własnego umysłu, który nie działa tak jak powinien. Poza tym ja dużo zmieniłam w swoim zyciu więc nie wiem na ile to zioła a na ile moje inne działania. Ale skoro na ziołach po roku brania wyskakują nowe problemy to jak dla mnie znak, ze w moim przypadku nie wyleczą mnie z bb. Mogę tak jeszcze eksperymentować z ziołami rok, dwa, trzy ale czy nie lepiej jednak spróbować innej metody...to nie jest przeziębienie. Jestem coraz bliżej myśli o abx ale raczej nie ilads.
pumeczka77

Postprzez tanzania » Wto Lut 18, 2014 3:04 pm

Jesli jakas poprawa jest, to chyba dobry znak... szkoda, ze pojawiaja sie ine objawy..

Tez mialem niedawno okres, w ktorym myslalem o abx, jednak tak sie poukladalo, ze nie moglem badan zrobic, wiec odlozylo sie to na dalszy plan... jak to mowia, wszystko ma swoja przyczyne ;-)

Poki co, ciagle ziola i walka o pozbycia sie grzechow w odzywianiu i trybie zycia ;-) Przymierzam sie do pracy nad psyche, tutaj mam na mysli glownie medytacje...
Awatar użytkownika
tanzania

Wróć do Suplementy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość