blog borelioza-pytania i odpowiedzi lekarza ILADS

Ekspertem jest osoba (lekarz, diagnosta, mikrobiolog, dietetyk etc.), której tożsamość potwierdził Zarząd Fundacji.

Re: blog borelioza-pytania i odpowiedzi lekarza ILADS

Postprzez nako » Czw Mar 09, 2017 9:12 pm

dobry wieczór
mam pytanie jak długo mam przyjmować tinidazol przed badaniem wb i wykonaniem badań na koinfekcje oraz po jakim czasie od zakończenia przyjmowania tinidazolu mogę wykonać w/w badania.
nako

Postprzez nako » Pią Mar 10, 2017 9:17 am

nako napisał(a):dobry wieczór
mam pytanie jak długo mam przyjmować tinidazol przed badaniem wb i wykonaniem badań na koinfekcje oraz po jakim czasie od zakończenia przyjmowania tinidazolu mogę wykonać w/w badania.

Jakie dawki przyjmować
nako

Postprzez piotr.kurkiewicz » Pon Mar 13, 2017 3:20 pm

antybiotyki ustala lekarz indywidualnie, biorac pod uwage np farmakokinetyke i farmakodynamike leku, wiek, wagę, interakcje. Czasem podaje Tinidazol 2 tabl codziennie przez 14 dni, czasem Tinidazol 2 tabl co drugi dzień, czasem Tinidazol 1 tabl co drugi dzien przez 14-16 dni
piotr kurkiewicz
piotr.kurkiewicz

Postprzez joanna_nick » Nie Kwi 23, 2017 4:13 pm

Panie Doktorze,
mam trochę dziwne pytanie... Cy spotkał się Pan i co Pan sądzi o leczeniu boreliozy za pomocą urządzenia Rife’a – Bare’a - generatora plazmowego o dużej mocy? Czy to ma jakieś szanse powodzenia? Spotkałam osobę, która twierdzi, że taka terapia jej pomaga, ale zupełnie nie wiem, co o tym myśleć...
http://ebiocare.pl/index.php/terapia
Awatar użytkownika
joanna_nick

Postprzez Balbi » Pon Kwi 24, 2017 11:26 am

Panie Doktorze,
1. Czy wskazane jest przyjmowanie pierzgi, B12 i magnezu wtedy, kiedy podejrzewamy infekcje boreliozą?
Czy ta suplementacja moze przyczynic sie do niekontrolowanego namnożenia bakterii, jesli nie stosujemy antybiotykoterapii?
2. Czy tygodniowa antybiotykoterapia z powodu anginy moze przyczynic sie do falszyweo wyniku testu LTT, czy trzeba czekac 6 tyg.?
Balbi

Postprzez piotr.kurkiewicz » Pon Kwi 24, 2017 2:39 pm

Pierzga czy pyłek pszczeli nie oddziałowywuja na kretki Bb. Generator plazmowy wg mojej wiedzy to rodzaj biorezonansu
piotr kurkiewicz
piotr.kurkiewicz

Postprzez piotr.kurkiewicz » Pon Kwi 24, 2017 2:40 pm

o LTT JEST WSZYSTKO NAPISANE NA TYMZE BLOGU/trzeba poszukać i wszystko przeczytać-tam jest też odpowiedź/
piotr kurkiewicz
piotr.kurkiewicz

Postprzez Vito » Nie Maj 07, 2017 5:38 pm

Dzień dobry. Mam dwa pytania, dotyczące antybiotykoterapii:

1. Czy ma sens (w jakimś szczególnym przypadku) podawanie razem preparatu Duomox i Unidox, oczywiście w towarzystwie Tinidazolu? Czy ma to jakiś sens, ewentualnie wskazania? Czy niesie to ze sobą jakieś ryzyko, czy po prostu mija się z celem?

2. Czy jest możliwe aby Duomox w duecie z Tinidazolem działał mniej skutecznie, niż Duomox + Metronidazol?
Pytanie wychodzi wprost z mojego przykładu: rok temu objawy ustąpiły CAŁKOWICIE po krótkiej (niestety) kuracji DUOMOX+METRONIDAZOL, a obecnie (po szybkim nawrocie objawów) łykam dłuższy czas DUOMOX+TINIDAZOL i nie dzieje się NIC. Zero. :roll:

pozdrawiam
Vito

Postprzez Vito » Pią Maj 12, 2017 2:17 pm

Haloooooo, jest tu w ogóle ktoś? Doktor tu zagląda jeszcze?
Vito

Postprzez piotr.kurkiewicz » Pią Maj 12, 2017 7:46 pm

Vito napisał(a):Haloooooo, jest tu w ogóle ktoś? Doktor tu zagląda jeszcze?

szanowny Panie niecierpliwy-bylem na urlopie
Uniox+Duomox+Tinidazol/lub Metronidazol/ to jest czesto stosowane leczenie przez lekarzy ILADS
Sam Duomoź+Tinidazol to za malo, bowiem a/duomox działa tylko pozakomórkowo i b/duomox nie dziala na tzw formy L krętkow
Tinidazol wg badań np prof Sapi z zespolem okazał sie być nieco skuteczniejszy niż metronidazol
piotr kurkiewicz
piotr.kurkiewicz

PoprzedniaNastępna

Wróć do Panel ekspercki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość