Golden honey - Smaczna kurkuma

Coś na wzmocnienie i nie tylko Suplementy są bardzo ważnym czynnikiem w leczeniu

Golden honey - Smaczna kurkuma

Postprzez tomasz_84 » Wto Mar 08, 2016 11:20 am

Witam,

Zapewne wiele osób (tak jak i ja) stara się stosować kurkumę jako suplement, dodatek do planu odżywiania. Jednak w moim przypadku nie było to proste bo zwyczajnie kurkuma mi nie smakowała. Znalazłem jednak rozwiązanie tego problemu. Można kurkumę zmieszać z miodem. W moim przypadku mieszam z miodem gryczanym (który sam w sobie ma dobre właściwości).

Wygląda to tak, że mieszam 100g miodu na 1 bardzo czubatą łyżkę stołową kurkumy (jeśli da się za dużo to nie wyjdzie gładka masa, trzeba będzie dodać miodu). Stosować łyżeczkę stołową (do rozpuszczenia się w ustach) w częstostliwości jak kto lubi, jest to w przeciwieństwie do 'czystej' kurkumy bardzo smaczna, a zarazem zdrowa opcja.

Oczywiście jeśli ktoś ma problemy z drożdżakami to może być jakieś przeciwskazanie (miód) - ale wg. mnie w pojedynczej porcji jest go raczej mało by coś zaszkodzić.

Więcej info można znaleźć pod hasłem "Golden honey" - jest to mikstura stosowana już w Ayurwedzie.
Np. http://www.healthyfoodhouse.com/this-golden-honey-mixture-is-the-strongest-known-natural-antibiotic/

Pozdrawiam
Tomek
tomasz_84

Wróć do Suplementy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości