Proszę o pomoc

Czyli o tym, jak przebiega nasze leczenie Tutaj możecie spisywać swoje historie

Proszę o pomoc

Postprzez lucaster » Nie Kwi 30, 2017 1:31 pm

Witam wszystkich
Bardzo proszę o pomoc,bo jestem już na skraju wyczerpania...
Ze swoimi problemami zmagam się od jakiś 8 lat.Zaczęło się od lekkich parestezji w nogach.Lekarze jednogłośnie twierdzili,że to nerwica.Przez 8 lata doszło kilka innych objawów,fascykulacje,drętwienia głowy,rąk nóg,ból nóg,wędrujący ból mięśniowy,czasem napadowy silny ból grzbietu.Czasem mam wrażenie jakbym stracił całkowicie czucie w kończynach.Pojawiły się częste zasłabnięcia.W 2015 roku zrobiłem rezonans głowy i całego kręgosłupa-czysto.Zrobiłem też badanie w dwóch różnych laboratoriach w kierunku Boleriozy metodą WB-wynik negatywny.Ostatnio te wszystkie objawy bardzo się nasiliły.Doszły też jakieś dziwne problemy z ciśnieniem krwi,jakaś dziwna praca serca,zaburzenia widzenia.Zrobiłem wszystkie możliwe badania razem z morfologią,poza cholesterolem nie ma jakiś większych odchyleń.Mam potwierdzoną teżyczkę,ale nie mogę przecież wszystkich objawów zrzucać na tężyczkę.
Postanowiłem wrócić do tematu boreliozy.W marcu tego roku wykonałem badanie KKI.Bardzo proszę o ocenę tego wyniku,co mam teraz zrobić,czy rozszerzyć diagnostykę w celu potwierdzenia albo wykluczenia.Proszę o jakąkolwiek wskazówkę w którą stronę mam iść.Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie,ale jakieś pół roku temu miałem przepisane dwa antybiotyki na helicobacter.Metronidazol i Ospamox,mimo obciążania przez te antybiotyki przez ten miesiąc kuracji czułem się wyjątkowo dobrze,nie pamiętam nawet kiedy tak się dobrze czułem.
BB.jpg
lucaster

Re: Proszę o pomoc

Postprzez Michel Angelo » Pon Maj 01, 2017 8:38 pm

A pamiętasz jakieś ugryzienie kleszcza? Ja na Twoim miejscu wziął bym ten wynik, poszukał lekarza ilads w swojej okolicy. Stara borelioza jest trudna w zdiagnozowaniu, lekarze mają swoje sposoby.
Gdy mam czas to leżę i odpoczywam, gdy nie mam czasu to tylko leżę.
Awatar użytkownika
Michel Angelo

Miejscowość: Milanówek

Postprzez lucaster » Pon Maj 01, 2017 10:24 pm

Dziękuję za odpowiedź.
Kleszcza nigdy na oczy nie widziałem,dodam że odkąd pamiętam zawsze uważałem na tego pajęczaka.
Niestety jestem ze świętokrzyskiego,także nie mam co liczyć tutaj na lekarzy ILADS.Muszę zrobić sobie wycieczkę dalej,pewnie do Warszawy.Zapomniałem dodać,że trochę zawaliłem przed tym badaniem,nie wiem czy to mogło mieć wpływ na wynik.Krew na badanie miałem pobieraną w Praskim Centrum Medycznym i Pani mnie informowała wcześniej o konieczności stosowania Citroseptu,niestety jakoś źle zrozumiałem dawkowanie.Zamiast 70 kropli dziennie,czyli adekwatnej ilości do wagi brałem tylko ok 30.
lucaster

Postprzez ada_70 » Wto Maj 02, 2017 12:14 pm

Ja bym tematu boreliozy nie odpuszczała. Masz dwa wyjścia - albo z tym wynikiem idziesz do lekarza ILADS i on cię dalej pokieruje, albo (jeśli masz kasę) możesz zrobić jeszcze inne badania w kierunku borelki - LTT lub ELISPOT.
ada_70

Postprzez lucaster » Pią Cze 23, 2017 7:32 pm

Witajcie ponownie

A więc..
Mam Boreliozę potwierdzoną badaniem Elispot.W koinfekcjach na szczęście czysto.Leczenie rozpoczęte.

Przeanalizowałem sobie to wszystko na chłodno i zaczęła mnie martwić inna rzecz.Jak już wcześniej wspomniałem,moje problemy zaczęły się jakieś 10 lat temu.Cały ten czas żyłem w nieświadomości o tej chorobie.5 lat temu moja żona zaszła w ciążę i urodził nam się syn.Czasem nie pokoi mnie jego stan zdrowia,generalnie nic w badaniach nie wychodzi,ale czasem jest bardzo rozdrażniony,nerwowy,brakuje mu apetytu.Zaraz po przedszkolu musi się przespać,bo jest bardzo zmęczony.Zastanawiam się czy czasem nieświadomie mu nie przekazałem tej choroby...
lucaster

Postprzez polanka » Sob Lip 08, 2017 10:43 pm

przebadaj KKI synka.. ..a już robaki ma z przedszkola na 100% !!
polanka

Wróć do Co u nas?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości