POMOC

Badania dotyczące boreliozy

POMOC

Postprzez nati11289 » Wto Sty 10, 2017 10:51 am

witam serdecznie jestem tu nowa jak na razie ale mam problem, mam nadzieje że ktoś przyjazny mi doradzi.
Miałam przed końcem roku robione badanie IgM i IgG w kierunku Boleriozy. moje wyniki;
IgM - pozytywny
p39 - 1
p41+ 30
Vise Bb- 4
OspC-adv Ba + 60
Ospc-adv Bb + 61
Osco-adv Bg + 38
Ospc-adv Bsp + 41

0-15 negatywne
16-25 graniczne
26-255 pozytywna

IgG-negatywny
dodatni tylkow;
p41 + 146
graniczne w;
Vise Bb +/- 17

0-15 negatywny
16-25 graniczny
26-255 pozytywny

Wyjaśnię najpierw dlaczego były robione te testy. W listopadzie zauważyłam nad kostką dziwne plamy, były czerwone lekko chropowate i zaczeły się rozrastac, swędziały początkowo potem lekko na wieczór czasem szczypało, więc poszłam do lekarza przepisał mi maść LATICORT
i wysłał na badania, wyniki w normie jedynie CRP ilościowo 7,9 - 2,0-6,0 mg/l
Niestety objętość plam się powiększała i zajęła pół obwodu kostki, co mnie zaskoczyło z czasem plamy zaczęły zmieniać się w coś jak siniaki i potem znikały, teraz nie mam nic oprócz 3 małyc bladych siniaków.
Gdy miałam zajęte pół kostki poszłam prywatnie do dermatologa. pani się zdziwiła bo dziwnie te plamy wyglądały, nie przypominały jak przy ukąszeniu kleszcza(choć żadnego kleszcza sobie nie przypominam).
podejrzewała żyły albo bolerioze, zrobiłam badanie PPJ (ANA 1) wyszedł ujemny, na bolerioze jw.
Wizytę mam na 1 marca załatwiłam skierowanie, wszystko niestety kosztuje, ale zastanawiam się czy nie będę musiała iść prywatnie. Dodam że żadnych symptomów takich nie ma.
czy to Bolerioza? Czy mam się martwić?( w sumie już mi to nie daje spokoju). proszę o jakieś wyjaśnienie wyników. Z góry dziękuje
nati11289

Re: POMOC

Postprzez Artiksus » Śro Sty 11, 2017 4:46 pm

Witaj, masz dodatnie wyniki IgM, czyli masz boreliozę, powinnaś czym prędzej udać się do lekarza po antybiotyk na 21 dni zanim borelioza przejdzie w stan przewlekły, JAK NAJSZYBCIEJ, nie wiem kiedy miałaś ukąszenie i nie wiem czy przypadkiem już nie skończy się stanem przewlekłym... po kuracji antybiotykiem na Twoim miejscu zaczął bym brać jakieś zioła na boreliozę, Pozdrawiam
Artiksus

Postprzez nati11289 » Śro Sty 11, 2017 11:41 pm

Byłam dzisiaj u lekarza. Zaczynam antybiotyk. Jestem w szoku bo niepamietam żeby kiedys ugryzł mnie kleszcz
nati11289

Postprzez nati11289 » Czw Paź 12, 2017 11:36 am

Witam ponownie w marcu leczenie antybiotykiem dieta i zioła. 2 tyg temu odebralam ponowne wyniki i pozytywny.
Ale o połowe mniejsze.
P 41-16 graniczny
OspC Ba- 30
OspC Bb 31
OspC Bg 28
OspC Bsp 22 graniczny
I co dalej? Nic.
Lekarz kazal robic badania kontrolne i tyle. Czy ma racje?
nati11289

Wróć do Diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości