Zmiany demielinizacyjne niewiadomego pochodzenia

Badania dotyczące boreliozy

Zmiany demielinizacyjne niewiadomego pochodzenia

Postprzez muchek » Pon Paź 30, 2017 8:38 pm

Witam wszystkich,

Zarejestrowałem się na forum z nadzieją znalezienia pomocy, niestety, lekarze nie wiedzą co mi jest.
W marcu tego roku trafiłem do szpitala, miałem silne zawroty głowy i zaburzenia czucia lewej części ciała. Kilka dni przed tym czułem również jakby "robaki biegały mi pod skórą" głowy. Po wykonanym MR stwierdzono u mnie zmiany demielinizacyjne w rdzeniu kręgowym jak i w mózgu, które ulegały wzmocnieniu. Wykryto również prążki w płynie mózgowo rdzeniowym w klasie lgG. Na tej podstawie stwierdzono u mnie SM. Następnie pojechałem do innego szpitala, gdzie stwierdzono, że to nie jest SM, nie wiedzą co to jest, musze poczekać aż mi się pogorszy, wtedy można będzie postawić jednoznaczną diagnoze. Ogólnie czułem się dobrze, tylko dokuczały mi zawroty głowy. Po wyjściu ze szpitala, kiedy minął zespół popunkcyjny po nakłuciu lędźwiowym czułem sie jak prawie zdrowy człowiek. Jedyne co to odczuwałem drętwienie stóp i dłoni. To także mięło. Obecnie objawy znowu wróciły w postaci lekkiego zaburzenia widzenia oraz zatykania się uszu. Czasami widzę również lekkie błyski w oczach. Badanie na boreliozę metodą Elisa wyszło negatywnie, natomiast zrobiłem sobie badanie Western Blood i wyszło mi "obecne" w OspC P18, pozostałe nieobecne. Byłem u lekarza od chorób zakaźnych, stwierdził, że to nie jest borelioza.
Nie wiem czy to się wiąże, ale od dzieciństwa zmagałem się z ciąglymi bólami stawów, które niejednokrotnie nie pozwalały mi wstać z łóżka, a ostatnimi laty z chronicznym zmęczeniem. Miałem wtedy robione badania pod kątem boreliozy(jakieś 15 lat temu), również metodą Elisa, również nic nie wyszło. Lekarz stwierdził wtedy, że "czasami ludzi coś boli", więc ja też przestałem dociekać i pogodziłem się z tym, że mam bolące stawy i mięśnie. Miałem jednego kleszcza jako dziecko, którego sam wyrwałem, z tego co pamiętam w częściach. Nie mówie, że to borelioza i za wszelka cenę chce chronić sie przez SM. Chciałbym wiedzieć co mi jest, zacząć się leczyć jak najszybciej.

Czy jest sens robić dalej badania w kierunku boreliozy?
muchek

Wróć do Diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości