Wątek Nalewki

Czyli o tym, jak przebiega nasze leczenie Tutaj możecie spisywać swoje historie

Wątek Nalewki

Postprzez Nalewka » Czw Wrz 01, 2011 11:05 am

Zgłaszam się do kompletu osób z BB, jersinią, myko, bart, Hashimoto, stawami i węzłami, a teraz od kilku dni doszła powiększona śledziona :(

Walczę, oczywiście że walczę, ale z moim pozytywnym nastawieniem coraz słabiej... Chociaż staram się, naprawdę się staram... ale czasem tak mi nastrój spada, że trudno go potem podnieść...

Joa63, piszesz, że masz wspaniałego lekarza, możesz się nim podzielić? Jakiś konkret, specjalizacja, miasto, strona www, czy numer telefonu :)
Awatar użytkownika
Nalewka

Re: Wątek Nalewki

Postprzez Nalewka » Wto Sty 31, 2012 1:04 pm

Krótko o ostatnich kilku miesiacach:
- leczenie skojarzone u dr. O W W-wie
- przerwa na wykurowanie żołądka
- leczenie skojarzone Helicobactera P.
- przerwa na wykurowanie żołądka
- cały czas odpowiednia dieta, suplementy, probiotyki i leki osłonowe
- cały czas suplementacja hormonami tarczycowymi (niedoczynność + Hashimoto)
- cały czas powiększone węzły chłonne szyjne i w zagłębieniach obojczykowych, nawracające opuchnięcia i bóle stawów lewej dłoni, lewego łokcia, lewego kolana, no i problem z bólami żołądka mimo leczenia i diety.

Pytanie:
Gdzie można zrobić na własne zlecenie badanie wycinka z włókniaka / blizny po kleszczu, Real Time PCR albo jakieś inne plus dokładna histologia – jakie badanie byłoby najbardziej sensowne? ktoś już takie robi? gdzie?

Czy ktoś już szukał u siebie krętków w skórze? A w błonie śluzowej żołądka?
Awatar użytkownika
Nalewka

Postprzez marcin77 » Wto Sty 31, 2012 6:38 pm

Hej Nalewka.
Piszesz ze kretki moga zadomowic sie w blonie sluzowej zoladka?
Pytam bo podobnie jak Ty mam caly czas z nim problemy, przebadalem go na wszystkie sposoby i nic a caly czas czuje dyskonfort, bol itp.
Rozmawialem na ten temat z lekarzem ale on rozwial moje watpliwosci i stwierdzil ze klopoty z ukladem trawiennym to juz nie wina boreliozy a byc moze innej dolegliwosci.
Wiec odwiedzilem gastrologa doslownie kilka dni temu, wysluchal mnie, obejrzal badania i stwierdzil ze to od lekow i nie wiedzi tu nic nieopokojacego. Wypisal recepte i kazal zglosic sie za miesiac :)
Sam juz nie wiem komu wierzyc.
marcin77

Miejscowość: Lublin

Postprzez Nalewka » Śro Lut 01, 2012 4:17 am

No cóż, jeśli mogą to zrobić bakterie Helicobacter P., to krętki chyba też? Szczególnie, że krętki uwielbiają zagnieżdżać się w tkankach, dlaczego więc nie w mięśniu jakim jest żołądek?

Są materiały o krętku znajdowanym w wątrobie, stawach, płynach ustrojowych, bioptatach itd. Tylko polskich badań na ten temat nie znalazłam.

Mam też coś o Myco znajdowanym w żołądku. Też po kleszczu...
"Mycoplasma. M. Pneumoniae is a known gut epithelial lining pathogen (33) and M. fermentans has been found in inflamed gastro-enteric linings (19)"
- http://www.practicalgastro.com/pdf/Apri ... rticle.pdf

Dowody na BB w śluzówce?
- http://journals.lww.com/jpgn/Fulltext/1 ... in.50.aspx

Trochę jest też tu:
- http://www.lymeneteurope.org/forum/view ... ?f=6&t=245
Awatar użytkownika
Nalewka

Postprzez marcin77 » Śro Lut 01, 2012 5:56 pm

Droga Nalewko, nie znam perfekt ang :) Jak ja chodzilem do szkoly uczyli jedynie rosyjskiego :D W sredniej mialem troche, ale to raczej jakies tam podstawy :)
Ale i tak dzieki za odpowiedz :) Porozmawiam o tym fakcie z lekarzem przy nastepnej wizycie.
marcin77

Miejscowość: Lublin

Postprzez Nalewka » Śro Lut 01, 2012 7:09 pm

Nikt z nas nie zna perfect angielskiego :roll:
Ale od czegóż mamy dobrego wujka Googla :)
O, na przykład tak:
tłumaczenie automatyczne, ale daje pojęcie o co tam chodzi...
Ooops, literówka... :oops:
Awatar użytkownika
Nalewka

Postprzez hilis86 » Sob Maj 19, 2012 9:28 pm

Nalewko napisz co u Ciebie i jak się teraz leczysz i czy dalej u dr.O. w Wawie? Dzięki za PW :)
Lyme 19-letnia, autodiagnoza po 17 latach cierpienia i tułaczki po konowałach..LUAT dodatni,KKI dodatni, Koinfekcje - Babeszja,Bartonella,Myko,Chlam,Yers + EBV,Candida,Lamblie - Ponad 50 objawów..28 letni wrak człowieka..Strach pomyśleć co dalej..
Awatar użytkownika
hilis86

Postprzez Nalewka » Nie Maj 20, 2012 12:29 am

PW poszło :)

Teraz się nie leczę, teraz łykam tylko suplementy i czekam przepisowe tygodnie bez abaxów, żeby zrobić kontrolne badania, czy ta cała kuracja dała jakieś efekty.

A właściwie to zbieram informacje na temat źródeł żołądkowych (plus dwunastnica) objawów, które mi wcale nie przeszły... Co ciekawe, kiedy łykałam wiosną różne abaxy z powodu rozległego zapalenia oskrzeli (z rtg internistka wyczytała nawet zapalenie płuc :o ), bóle brzucha mi przeszły. Nic z tego nie rozumiem, bo wcześniej pan od gastroskopii mówił, że mam zapalenie błony śluzowej żołądka - poantybiotykowe! A zaraz potem dostałam abaxy na wybicie HP i zanim minęły dwa miesiące kolejne abaxy... I ostatnio, kiedy znowu się skarżyłam na bóle pod żebrami, od ręki dostałam receptę na kolejne abaxy :shock: Ale nawet ich nie wykupiłam, bo nie mam problemów jelitowych, żadnej biegunki czy tp. Za to jak miałam biegunkę, to ta sama internistka olała mnie równo i nie zrobiła z tym kompletnie nic.

Nie rozumiem jak to jest, abaxy są szkodliwe i nie wolno nimi szafować (w bb), a mimo to mam łykać kolejną porcję abaxów z powodu czegoś, czego dla odmiany nie mam. To chyba nie jest normalne?

W przyszłym tygodniu jestem zapisana do gastrologa, może on coś wymyśli... albo wybada? Już nie mogę patrzeć na siemię lniane, lekką dietę, te wszystkie zupki przecierane, niemowlęce pulpeciki i duszone jabłuszka :evil: Ja chcę placków ziemniaczanych z frytkami, z musztardą i chrzanem, i popić to wszystko kawą!
Awatar użytkownika
Nalewka

Postprzez hilis86 » Nie Maj 20, 2012 2:59 am

Takich zachcianek kulinarnych to nawet ja nie mam :shock:
A tak na serio to współczuję i rozumiem frustrację.. Ach..to wszystko jest strasznie pokręcone..! Trzymaj Się!
Lyme 19-letnia, autodiagnoza po 17 latach cierpienia i tułaczki po konowałach..LUAT dodatni,KKI dodatni, Koinfekcje - Babeszja,Bartonella,Myko,Chlam,Yers + EBV,Candida,Lamblie - Ponad 50 objawów..28 letni wrak człowieka..Strach pomyśleć co dalej..
Awatar użytkownika
hilis86

Postprzez dani » Sob Cze 23, 2012 11:27 am

Hej Nalewka, postanowilam sie odezwac tu u Ciebie bo jakos moze przeoczylam ale jestetm ciekawa jak sie czujesz. Co z dolegliwosci zostalo a co przeszlo ?
Pozdrawiam,
Dani.
dani

Następna

Wróć do Co u nas?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości