Prośba o radę - borelioza?

Czyli o tym, jak przebiega nasze leczenie Tutaj możecie spisywać swoje historie

Re: Prośba o radę - borelioza?

Postprzez Krętka » Nie Lis 22, 2009 10:52 pm

Problemy z sercem mogą występować przy bartonelli. Naczyniowe- jak najbardziej też. No i niewspółmierność objawów "boreliozowych" do stanu psychicznego, możliwości intelektualnych. Brak zadowalającego efektu dłuższego leczenia też może sugerować bartonellę, no i szybki nawrót objawów po zakończeniu leczenia.
Mam bartonellę i mam to wszystko, o czym piszę :( Serce pracuje za szybko, mam zmiany gównie naczyniowe- jak pajączki, wybroczyny na skórze (petocje), no i kłopoty z pamięcią. Mam nadzieję, że mój aktualny zestawik trochę szkód wyrządzi temu dziadostwu :/
Minocyklina 2 x 100 (od 9.X), Tavanic 1 x 500 (od 22.X)
Awatar użytkownika
Krętka

Postprzez guzia » Pon Lis 23, 2009 12:21 am

Krętka, a jak wyglądają Twoje petocje? U mnie to są małe krwistoczerwone kropeczki, jakbym skórę szpilką pokłuła. Mam ich kilka na dekolcie i ostatnio zauważyłam dwie nowe na brzuchu. To by pasowało mi do bartonelli, choć też ostatnio gdzieś wyczytałam, że takie wybroczynki mogą świadczyć o tym, że wątroba radząc sobie z dużą ilością toksyn, w ten sposób ich się pozbywa. Na ile to jest prawda to nie wiem :?
guzia

Postprzez migotka » Pon Lis 23, 2009 12:23 am

Guzia - mam to samo! Dziś zauważyłam dwie na nodze. Dokładnie - małe wyraźne krwiste kropeczki, zupełnie nie wiem skąd.
Teraz mam jeszcze jakieś przejaśnienia skóry, zaciemnienia, zaczerwienienia niewiadomego pochodzenia. A z sercem mam faktycznie kłopoty. Koniecznie trzeba sprawdzić bartonellę...

Przeraża mnie, jak zapominam banalne rzeczy, np. ile km ma metrów itd. Czasami mam takie zaniki chwilowe i nie wiem. :?
migotka

Miejscowość: Wielkopolska, Poznań

Postprzez migotka » Wto Lis 24, 2009 9:23 pm

Drodzy Forumowicze,
czytając Wasze doświadczenia poiwnnam bo antybiotykach leżeć w łóżku z powodu herxa, tymczasem czuję od czasu ból mięśni, zawroty głowy, biegunka i kołatanie serca...Jest to uciążliwe, ale z nóg właściwie powaliły mnie tylko zawroty głowy. Zastanawiam się, czy ten 6 cm -owy rumień blednący do środka (niby typowy dla boreliozy) może być skutkiem ugryzienia komara, a mnie nęka jakaś inna choroba? :cry:
migotka

Postprzez Greta » Wto Lis 24, 2009 9:56 pm

E tam, jedni lądują na wyrku, a inni nie. Indywidualna sprawa.

migotka napisał(a):Mieliście czasem takie coś, że stoicie, pijecie np. szklankę wody i nagle tracicie równowagę? Tak, jakbyście nagle przechylali się do tyłu? Ja to dziś miałam chyba 3 razy. Pięknie. :x

Tak. Czułaś, że się przechylasz do tyłu, czy na ułamek sekundy urwał Ci się film i ocknęłaś się w ostatniej chwili przed fiknięciem na plecki?

migotka napisał(a):Guzia- mam to samo! Dziś zauważyłam dwie na nodze. Dokładnie - małe wyraźne krwiste kropeczki, zupełnie nie wiem skąd.

Ło mamo, całe dwie? :D

Tak, guzia, to takie małe przecieki ;) jak po szpilce.
Awatar użytkownika
Greta

Postprzez migotka » Wto Lis 24, 2009 10:22 pm

Greto -to mnie trochę podniosłaś na duchu, bo w wyrku jeszcze nie wylądowałam (choć dziś coś się zanosi, ale to chyba przeziębienie, bo katar mam...), a rumień i objawy wskazywały mi na boreliozę. Testy niejasne, ale mam nadzieję, że 6 grudnia dr Wielkoszyński przedstawi mi wyniki badania moczu i wniosą coś w tę sprawę. :)

A tak, dokładnie o to chodzi z tym przewracaniem się do tyłu! Strasznie dziwne uczucie. :shock: Borelioza? :lol:

No, dwie, dwie, ale są dziwne i wzbudziły moje zainteresowanie - teraz obserwuję ciało i każdy objaw jak maniak :)
migotka

Postprzez Krętka » Śro Lis 25, 2009 12:35 pm

Migotka, bakterie boreliozy znaleziono m.in. w komarach, ale czy w ten sposób można się zarazić? Nie wiem. Wg mnie można, jeśli komar nam wpuszcza swoje substancje podczas wkłuwania/ żerowania, a z tego, co wiem, to on raczej wysysa krew... Jeśli rumień był typowy, to oznacza, że zaraziłaś się boreliozą- nie ma znaczenia, JAK.

Moje całe ramiona od wewnętrznej strony są w petocjach, a na całym ciele, zwłaszcza na klatce piersiowej i podbrzuszu, mam dodatkowo zmiany, opisywane w bartonellozie- trochę większe od petocji i nieco wypukłe, nieregularne- tych nie mam za dużo. Może mi się uda, to wstawię fotkę ;)

Zawroty głowy miałam właściwie od początku- przeszły po kilku miesiącach leczenia. Wydawało mi się, że podłoga pływa, potykałam się o ściany itp. Potem wracało na początku minocykliny- teraz mam niewielkie.
Awatar użytkownika
Krętka

Postprzez migotka » Śro Lis 25, 2009 6:53 pm

Po prostu zastanawiam się, czy takie owalne, blednące do środka rumienie zawsze muszą oznaczać boreliozę. Może wcale jej nie mam... Ale skąd nagle te wszystkie objawy 2 tygodnie po tym rumieniu... :cry:

Ja od wczoraj zmagam się z dziwnym uciskiem na szyję/tarczycę(?). Nie rozumiem. Nie czuję, żeby była powiększona. Badania TSH wyszły w normie. Może powinnam zrobić dokładniejsze, tyle teraz piszą o Hashimoto...Też to mieliście?

Plamki na arzie pojwiają mi się sporadycznie, kilka. Ostatnio na nodze zauważyłam taki mini-rumień (3cm?), czerwoną obręcz. :shock: Ale znikło po kilku godzinach.
migotka

Postprzez migotka » Czw Lis 26, 2009 7:59 pm

Postanowiłam, że będę dokumentować moje skórne fanaberie - żeby nie popełnić tego błędu z lipca, kiedy to nie zrobiłam zdjęcia temu rumieniowi cholernemu. :)

Tadammmm!
ImageT
Takie mi teraz wyskakują plamki na prawej nodze i ręce. :D (owłosiona ręka :))
Macie podobne, yes?

W ogóle, walnęłam dziś 2x Tinidazol 500mg i AzitroLEK i czuję się jak chodząca grypa-znaczy się, straaasznie mnie mięśnie bolą i mam ochotę spać, spać, spać. Do tego dziś załączył się przedziwny ból lewej ręki. :shock: Łopatka trochę, ale najbardziej przedramię, aż do nadgarstka, nie ogarniam, co jest boreliozą a co czymś innym... Może ktoś z Was też cierpiał na bóle...ręki? :?

Ale Wam zawracam głowę, wybaczcie, chciałabym wszystko wiedzieć. :)
migotka

Postprzez Krętka » Czw Lis 26, 2009 8:35 pm

Guziu, wkleję moje zmiany a'la bartonellowe, jak tylko nauczę się tego robić ;)
Awatar użytkownika
Krętka

PoprzedniaNastępna

Wróć do Co u nas?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości