Wątek Dani

Czyli o tym, jak przebiega nasze leczenie Tutaj możecie spisywać swoje historie

Wątek Dani

Postprzez dani » Czw Mar 04, 2010 3:29 am

Witam wszystkich. Ja lecze sie od 2 stycznia tego roku. Kleszcza znalazlam 14 maja 2009 i po szesciu tygodniach zaczelo bolec mnie wszystko. Zaznaczam, ze 11 marca 2009 roku mialam operacje na kregoslup i dostalam trzy zastrzyki (sterydy) a przypuszczam, ze borelioza poczestowal mnie kleszcz ok. 25 lat temu na mazurach. Mialam wtedy cos dziwnego na brzuchu, jak bardzo duzy czarny punkt tyle ze jakby w czerwonym bablu. No ale kto by sie wtedy przejmowal. Za jakis czas mi to zniknelo i zapomnialam o calej sprawie. Teraz po operacji te sterydy, ktore podobno paskudnie dzialaja na Borelioze i to pozna, a na dodatek nowy kleszcz w maju. Tak czy inaczej po operacji kregoslupa czulam sie niby coraz lepiej (chociaz gorzej po tych sterydach) a pozniej szesc tygodni po tym majowym kleszczu zaczelam czuc sie fatalnie. Bolec mnie zaczelo wszystko. Kark, lopatki, dlonie, nadgastki, lokcie, o kregoslupie juz nie wspomne bo bolal bardziej niz przed operacja, nogi zwlaszcza kolana, ze nie mogge normalnie kucnac. Do tego zaczely wypadac mi wlosy.Nie wspomna juz o bolacym dziwnie gardle i bolacych wezlach chlonnych za uszami. Zrobilam mase badan, ktore nic nie wykazaly. Zaczelam czytac o boreliozie i...trafilam w koncu do lekarza, ktory zaczal mnie leczyc, pomimo, ze testy tez byly ujemne. Tak czy inaczej w tej chwili jak na razie nie widze zbytniej poprawy. Mam lepsze dni (jesli tak je mozna nazwac) ale sa dni, ze nie moge chodzic.
Chcialam kochani napisac przedewszystkim o tej grzybicy o ktorej piszecie. Ja jak dotad czuje sie z tym ok. Biore oslonowo dwa razy dziennie probacti4 oprocz tego liv52 tez dwa razy dziennie i jeszcze pije ziola szwedzkie dwa razy dziennie i raz dziennie sok z aloesu. Podobno taka kombinacja jest dobra na grzyba.
Napiszcie jesli mozecie jak wyglada leczenie. Po jakim czasie mozna "wygladac" poprawy i czy wogole jest mozliwe wyleczenie poznej boreliozy.
Pozdrawiam i zycze zdrowia.
dani

Re: Witajcie! Juz nie mam sil by walczyc

Postprzez guzia » Pią Mar 05, 2010 12:14 pm

Witaj Dani,

Jeśli rozpoczęłaś leczenie wg ILADS, a na to wygląda, to jest spora szansa, że pozbędziesz się swoich dolegliwości, ale kiedy to trudno powiedzieć, bo każdy organizm inaczej reaguje na leki. Ja mimo wczesnej boreliozy (4 miesiące po leczeniu standardowym) leczę się 14 miesiąc, więc tu nie ma reguły. Są osoby, które z leciwej boreliozy pięknie wychodzą po 8-9 miesiącach, szybko się poprawiają, a inni na efekty długo muszą czekać. Jesteś na początku tej wyboistej drogi, ale zobaczysz, że z każdym miesiącem będzie lepiej:)

Pozdrawiam
guzia
guzia

Re: Witajcie! Juz nie mam sil by walczyc

Postprzez dani » Sob Mar 06, 2010 2:14 am

Dzieki Guzia ze odpisalas. Chcialam napisac tylko o tej grzybicy i to co ja biore i ze moze komus to pomoze. Dzisiaj od popoludnia znowu czuje sie zle. Boli mnie zwlaszcza dol plecow. Ogolnie mam dola i zaczynam watpic czy kiedykowiek bede czula sie tak, ze bede chciala biegac i ze nie bedzie mnie tak wszystko bolalo, ze bede mogla jezdzic na rowerze, ze normalnie w koncu posprzatam mieszkanie, ze bedzie chcialo mi sie gdzies wyjsc i bede miala na to sile,ze przy ubieraniu sie nie bede myslala o tym...zeby sie juz moc rozebrac i polozyc. Gdybym wiedziala, ze w koncu bede zdrowa to jakos byloby inaczej a tak to juz sama nie wiem. Mam wrazenie, ze sie nie wylecze.
Przepraszam, ze tak marudze.
Pozdrawiam,
Dani.
dani

Re: Wątek Dani

Postprzez dani » Nie Mar 07, 2010 2:11 pm

Witam, i dzieki za "moj" watek.
Chcialam napisac, ze w tej chwili podstawowym problemem sa biodra i kolana i oczywiscie dol kregoslupa. Nie wiem czy ten bol w tych miejscach sie nasilil na tyle, ze wydaje mi sie, ze ramiona i gora tak jakby lepiej czy poprostu gora troche mi popuscila ale za to dol daje mi bardziej popalic. Biodra tak mnie bola, ze jakikowiek ruch to problem. Wczoraj wieczorem strasznie bolala mnie glowa i jakies dwa tygodnie temu tez mialam taki sam bol glowy. Bylo mi az niedobrze. Dzwonilam wczoraj do "swojego" lekarza bo nie wiedzialam czy jak biore antybiotyk to czy moge wziac cos przeciwbolowego. Okazalo sie, ze moge. Wzielam Saridon. Przeszlo.
Takie piekne slonko a ja znowu obudzilam sie i wstajac z lozka znowu pomyslalam: kiedy przestanie mnie wszystko bolec, kiedy te biodra przestana mnie bolec. Tak chcialabym przeczytac, ze ktos napisal, ze sie wyleczyl z poznej boreliozy. Chcialabym sie dowiedziec ile czasu sie leczyl. To bylby cien nadziei, ze i mi sie moze uda...a tak ciezko, coraz czesciej mam watpliwosci. Ale lykam antybiotyki chociaz z mniejszym zapalem niz na poczatku.
Zycze wszystkim milego dnia, bez bolu i z usmiechem.
dani

Postprzez Lula Lu » Pon Mar 08, 2010 2:50 pm

Dani,
ja chorowałam na boreliozę 2 lata przed wykryciem. Od 11 miesięcy jestem na antybiotykach. W tej chwili jestem właściwie bezobjawowa a za 2 tygodnie będę wiedziała, czy to już koniec leczenia (mam taką nadzieję).

Początki leczenia bywają naprawdę trudne, ale z czasem jest coraz lepiej. Głowa do góry, wyleczenie to kwestia czasu i dobrego leczenia, cierpliwości i samozaparcia.
Na początku przechodziłam istne piekło, nie mogłam chodzić, siedzieć, leżeć czy stać. Czasami żyć mi się nie chciało. Ale teraz te przeżycia to tylko wspomnienie i to dość mgliste. O bólu już praktycznie zapomniałam.

Z tego cholerstwa można się wyleczyć, ale tak jak pisała Guzia, wszystko zależy od organizmu. Każdy leczenie przechodzi inaczej, na swój sposób.
Lula Lu

Postprzez dani » Pon Mar 08, 2010 3:20 pm

Witam,
zagladam tu z nadzieja, ze ktos napisze "jestem zdrowy/wa, dobrze sie czuje nic mnie nie boli i badania wyszly super" . Mam nadzieje, ze jest wiele takich osob tylko juz tu nie zagladaja bo sie wyleczyly. ;-)
Dzieki Lula Lu, ze piszesz. Super ze czujesz sie dobrze. Chcialam tylko sie dowiedziec czy ustapil tak zupelnie Twoj bol stawow i miesni. Z tego co czytalam wczesniej to wlasnie takie objawy tez mialas.
Dzis u mnie bez wieszych zmian. Przedewszystkim bol bioder. On wlasnie daje mi najbardziej w kosc i przez niego jestem najbardziej obolala jak tylko otwieram oczy rano. Kazdy ruch to kombinowanie co zrobic zeby nie bolalo az tak. Oczywiscie jak zwykle kolana i w zasadzie cale nogi. Prawa mam bardzo spuchnieta, zwlaszcza w kostce. Jak beda jakies zmany to napisze.
Zycze zdrowia.
dani

Postprzez Lula Lu » Pon Mar 08, 2010 10:32 pm

niestety nie całe. Czasami stawy mnie pobolewają. Ale to pobolewanie to naprawdę nic w porównaniu z tym co było. Częstotliwość tych lekkich dolegliwości jest raczej skromna i zazwyczaj pojawia się jak zbyt długo siedzę np ze zgiętymi kolanami.

Masz już jakąś poprawę? Ja już po kilku porcjach antybiotyków poczułam się lepiej, a potem przyszedł herx. To mnie utwierdziło w przekonaniu, ze leczenie jest prawidłowe i skuteczne.

Dani, pomyśl może nad jakimiś zajęciami ruchowymi. Po operacji kręgosłupa dobrą formą rehabilitacji jest joga (są nawet specjalne zajęcia skierowane na kręgosłup, w niektórych szkołach prowadzą fizykoterapeuci). Joga też bardzo pomaga w przypadku bóli stawowych i mięśniowych. Łagodzi ból. To akurat przetestowałam na sobie i bardzo żałuje, że nie wpadłam na ten pomysł na samym początku leczenia.

W każdym razie aktywność fizyczna pomaga w zwalczaniu choroby i na pewno podnosi jakość życia. Basen też jest dobry i na pewno nie obciąża kręgosłupa.

Trzymaj się i walcz z cholernikiem :)
Lula Lu

Postprzez dani » Śro Mar 10, 2010 11:32 pm

Dzieki Lula Lu za porady. Nie wiem czy w tej chwili z ta joga cos wyjdzie ale w niedalekiej przyszlosci napewno. Wczesniej juz myslalam o tym ale to za miesiac, dwa. Narazie cwicze, tak sama w domu to co mi pokazywal rehabilitant do ktorego chodzilam prywatnie zaraz po operacji. A ze mial dobre podejscie i widzialam, ze wie co robi tak wiec robie to co mi mowil...

Tak czy inaczej chce napisac, ze od wczoraj jest tak jakby lepiej. Rano jeszcze boli jak ciort, biodra i kolana najbardziej ale pozniej jest jakby ciupinke lepiej. Bola mnie za to bardziej wezly chlonne za uszami. No ale ten bol jest nieporownywalny z tym co mialam jeszcze przed wczoraj z kregoslupem i biodrami.

Dzisiaj wzielam sie nawet za ukladanie w szafach...no wiec chyba jest lepiej, i ze zmeczeniem i z bolem.
Zeby tylko gorzej znowu nie bylo...;-/
Ale musze dac rade, zgodnie z tym co mowi Lula Lu.

Jak bedzie znowu cos sie dzialo to napisze. (mam nadzieje, ze bedzie sie dzialo ale tylko same dobre rzeczy)

Wszystkim czytajacym zycze duzo zdrowia.
dani

Postprzez dani » Czw Mar 11, 2010 4:32 pm

Niestety, dzis juz od samego rana gorzej niz wczoraj i to duzo gorzej. Miesnie nog zwlaszcza powyzej kolan tak bola jakbym nie robila z nimi nic innego tylko okladala walkiem do ciasta. Nie moge sie wrecz dotknac. A wczoraj juz myslam, ze bedzie coraz lepiej. Oczywiscie rano jak zwykle bol bioder (teraz w ciagu dnia troche mniejszy), kolan, lokci. Wezly chlonne bez zmian. Znowu zmeczona.

Dopisuje znowu, poniewaz to co napisalam wczesniej pisalam ok. poludnia. Teraz jest wieczor i czuje sie tragicznie. Strasznie bola mnie nogi. Miesnie bola mnie i ...pieka. Do tego bola mnie ramiona, rece. Poprostu wszystko. Nie wiem co to jest, bo tak zle nie czulam sie juz dawno a moze nawet jeszcze wcale sie tak nie czulam. Bo bolalo mnie nieraz wszystko ale...tak inaczej. Wczoraj co prawda wieczorem bolalo mnie tak dziwnie jedno miejsce a w zasadzie jeden punkt na udzie z przodu, ale myslalam, ze moze sie stuknelam o cos. A dzis bola mnie cale miesnie. Tak wiec do bolu kolan itd doszlo jeszcze to, ze bola mnie nie dosc ze wszystkie stawy to i jeszcze miesnie.
Nie mam sily...
dani

Postprzez Lula Lu » Pią Mar 12, 2010 1:15 pm

Dani, moim zdaniem masz herxy, czyli leczenie działa. Zobaczysz, niebawem będzie coraz lepiej.
Lula Lu

Następna

Wróć do Co u nas?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość