wyniki IgM , IgG

Badania dotyczące boreliozy

Re: wyniki IgM , IgG

Postprzez qwerty » Pią Paź 29, 2010 7:06 pm

Witam!!!
Bardzo proszę o pomoc. Moje wyniki to:
IgG < 5,0 AU/ml
ujemny <10
wątpliwy 10 - 15
dodatni >=15

IgM 5,1 AU/ml
ujemny <18
wątpliwy 18-22
dodatni >=22

Proszę o pomoc czy mam borelioze
qwerty

Postprzez ines108 » Pią Paź 29, 2010 8:21 pm

Czy masz borelioze to nie wiem . Ten test jest ujemny (teoretycznie nie ma boreliozy) ale jest on bardzo zawodny i często daje wyniki fałszywie ujemne.
Masz zresztą opis : ujemny poniżej 10 a ty masz 5 w IgG i 5,1 w IgM czyli mniej niz 10.
Ale poczytaj o testach bo ujemny wynik w Elisie o niczym nie świadczy liczą sie bardziej objawy.

tu masz linka:

topic121.html
Awatar użytkownika
ines108

Postprzez qwerty » Pią Paź 29, 2010 8:45 pm

Dzięki wielkie. Objawy mam takie jak przy boreliozie. A jaki test mogę zrobić zeby był jakiś bardziej skuteczny??
qwerty

Postprzez ines108 » Sob Paź 30, 2010 12:04 pm

Najpierw przeczytaj to koniecznie :

topic147.html

Jest niewielu lekarzy leczacych sensownie borelioze z 5 w całej polsce, wiec jeżeli nie będziesz się "dokształcać" w zakresie chorób odkleszczowych nie znajdziesz dobrego lekarza, jakbys przeczytał artykuł z linka który przesłałam ci wcześniej wiedziałbyś że bardziej sensowny jest test WesternBlot .
Czytaj o boreliozie jak najwięcej, to bardzo ważne ! Gdybym o niej nie czytała pewnie uwierzyłabym lekarzowi zakaźnikowi i wylądowałabym w psychiatryku.
Awatar użytkownika
ines108

Postprzez Jagoda » Śro Lut 23, 2011 10:35 am

Mówicie, że ujemna ELISA może wyjść fałszywie, a dodatnia? Bo mam możliwość, zrobienia tego za darmo też we czwartek i się zastanawiam...
Awatar użytkownika
Jagoda

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Prezes Fundacji » Czw Lut 24, 2011 10:43 pm

Jeśli za darmo, to warto zrobić. Fałszywie dodatnia może się zdarzyć, ale wtedy, gdy WB nie potwierdzi, a objawów boreliozowych nie ma.
Fundacja BARTEK na Rzecz Osób z Boreliozą i Innymi Chorobami Odkleszczowymi: http://www.fundacja-bartek.pl
Prezes Fundacji

Postprzez kaśka30 » Pon Lut 28, 2011 9:55 pm

Witam

Mam pytanie może zacznę od początku od roku przymierzałam sie zrobic badabia w kierunku boleriozy ale jakos zawsze nie po drodze. Moje objawy to zmeczenie, bóle nóg ostatnio kołatania serca a także dziwne uczucie, że zemdleje to podobno na tle nerwowym. Zrobiłam sobie MR głowy bo bałam się że mam guza głowa bolała mnie z jedej strony i te uczucie że zemdleje chociaż nigdy nie zemdlałam. No i w MR głowy wyszły mie ogniska od razu panika i płacz że to SM, Pani nuerolog jak tylko zobaczyła wynik powiedziała że trzeba zrobic badania w kierunku boreliozy zrobiłam ELlisa i wyszło IgG ujemne i Igm wątlipwy mam zrobić za 2 tyg. test WB tak jest napisane na wynikach z laboratorium. Czy to może oznaczać że mogę mieć borelioze? dodam jeszcze że od kilku lat mam takie dziwne plamy na skórze pojawiają sie tylko na chwile i znikają oraz pokrzywke zmiany na skórze występują głownie jak jest chłodno :? a i jak mnie nogi bolały to gorąca kąpiel przynosiła mi dużą ulgę. Mam juz dość chciałabym w końcu wiedzieć co mi jest.
kaśka30

Postprzez tanzania » Pon Lut 28, 2011 10:21 pm

Jak najbardziej zrob badanie WB w kierunku boreliozy, sugerowalbym rowniez badania w kierunku koinfekcji, ktore jak mozna wyczytac, prawie zawsze towarzysza boreliozie.

Mozesz przykladowo je zrobic w Instytucie Medycyny Wsi
http://www.imw.lublin.pl/index.php?go=S ... SPCOuslugi

Bardzo dobrze, ze lekarka zasugerowala badania w tym kierunku, objawy sa podobne a zupelnie inaczej te choroby sie leczy. Tak bardzo ogolnie, przy SM stosuje sie leki immunosupresyjne a przy boreliozie immunostymulujace.
Awatar użytkownika
tanzania

Postprzez kaśka30 » Wto Mar 01, 2011 11:56 am

Dziękuję za odpowiedź może zadam głupie pytanie a po co badnie w kierunku koinfekcji co ono wykryje ? Pozdrawiam.
kaśka30

Postprzez ines108 » Wto Mar 01, 2011 12:23 pm

Jeżeli jest podejrzenie boreliozy jest równierz wielka prawdopodobność wystąpienia innych infekcji odkleszczowych (większość osób zarażonych borelią ma parę koinfekcji!!) , albo występują one samodzielnie i dają objawy boreliozowe - i ciężko je odróżnić. Pozatym infekcje odkleszczowe nie muszą być przekazywane tylko przez kleszcze. Dlatego jeżeli szukasz przyczyny swoich dolegliwości warto zbadać i ten trop.
Awatar użytkownika
ines108

PoprzedniaNastępna

Wróć do Diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości