wyniki IgM , IgG

Badania dotyczące boreliozy

wyniki IgM , IgG

Postprzez radziki4 » Sob Wrz 18, 2010 12:59 pm

mam pytanie bo nie mogłem nigdzie znaleźć jasnej odpowiedzi czy wyniki ujemne IgM , IgG świadczą o boreliozie ,czy o zaawansowanej boreliozie . Dziękuje z góry za odpowiedz jak ktoś mi takowej udzieli .
Awatar użytkownika
radziki4

Miejscowość: Ruda Śląska

Re: wyniki IgM , IgG

Postprzez radziki4 » Sob Wrz 18, 2010 1:01 pm

radziki4 napisał(a):mam pytanie bo nie mogłem nigdzie znaleźć jasnej odpowiedzi czy wyniki ujemne IgM , IgG świadczą o boreliozie ,czy o zaawansowanej boreliozie . Dziękuje z góry za odpowiedz jak ktoś mi takowej udzieli .

zapomniałem dodać że wynik IgM to 0.18 a IgG 0.23 , badania robione metodą ELISA
Awatar użytkownika
radziki4

Postprzez ines108 » Sob Wrz 18, 2010 1:41 pm

Ujemne znaczy że nie ma boreliozy przynajmniej teoretycznie bo w praktyce to różnie bywa.
Awatar użytkownika
ines108

Postprzez ines108 » Sob Wrz 18, 2010 1:42 pm

Test elisa jest bardzo kiepski raczej trzeba sie kierować objawami ew zrobić PCR albo test Western Blot , a ugryzł cię kleszcz, masz jakies objawy ?
Awatar użytkownika
ines108

Postprzez radziki4 » Sob Wrz 18, 2010 1:50 pm

chodzi o moją żonę , kleszcza nie pamięta by ją ugryzł ale pojawił się rumień i i niestety objawy , bóle stawów , zmęczenie no i jeszcze by się na pewno coś znalazło .W poniedziałek idzie z tymi wynikami do lekarza . Dzięki jeszcze raz za szybką odpowiedz i wyślę ślubną na następne badania by się upewnić.
Awatar użytkownika
radziki4

Postprzez ines108 » Sob Wrz 18, 2010 2:25 pm

Zanim cokolwiek zrobisz przeczytaj to :

topic147.html

Może oszczędzi wam to podróży od jednego do drugiego lekarza, przeczytaj koniecznie !
Awatar użytkownika
ines108

Postprzez radziki4 » Sob Wrz 18, 2010 3:45 pm

dzięki jeszcze raz :)
Awatar użytkownika
radziki4

Postprzez Greta » Nie Wrz 19, 2010 10:03 am

Wynik testu ELISA w boreliozie nie świadczy o niczym. Natomiast rumień wybitnie świadczy o obecności tej choroby. Nawet wg. poronionych wytycznych polskich zakaźników rumień jest wystarczającą podstawą do zdiagnozowania boreliozy.
Awatar użytkownika
Greta

Postprzez radziki4 » Nie Wrz 19, 2010 2:08 pm

witam a znasz może skuteczne metody , badania ,jak się tego dowiedzieć i w jakim stadium jest choroba ?
Awatar użytkownika
radziki4

Postprzez Prezes Fundacji » Nie Wrz 19, 2010 3:02 pm

Jest rumień- jest borelioza; żadnych testów nie potrzeba.
Skuteczne metody? Hm.....
Ta świeża, tj. rumień, w zasadzie może być zduszona w zarodku, natomiast później... No cóż... Nie ma badań z randomizacją (czyli takich, których wyniki nie pozostawiają wątpliwości ze względu na sposób ich przeprowadzenia) na ten temat, są tylko doświadczenia lekarzy: jedni "leczą" boreliozę, a później odsyłają delikwenta do innych specjalistów, w zależności od objawów, a drudzy leczą, póki nie wyleczą.

W każdym razie jesteście na dobrej drodze do wyleczenia, bo jest rumień, są inne objawy, no i masz realną możliwość wyboru koncepcji leczenia, tj. wiesz, że są różne i są lekarze, którzy leczą wg tych koncepcji. Niestety, wielu nie miało (i nie ma) takich możliwości...

W każdym razie działajcie szybko, no i dajcie znać, co postanowiliście i jak idzie leczenie.

PS Ujemne wyniki badań serologicznych (np. ELISA) we wczesnej boreliozie, to norma, bo przeciwciała pojawiają sie o wiele później, niż w innych chorobach.
Fundacja BARTEK na Rzecz Osób z Boreliozą i Innymi Chorobami Odkleszczowymi: http://www.fundacja-bartek.pl
Prezes Fundacji

Następna

Wróć do Diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości